Výměnný pobyt Neumarkt

20.03.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michal Slabý

Výměnný pobyt Neumarkt

Z německého městečka Neumarkt, ležícího nedaleko Norimberka, k nám přijeli kamarádi z WGG. V neděli dorazili na Hlavní nádraží, odkud jsme je dovezli k nám domů.

Domácí vs. lékařské porody

15.03.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Karolína Matoušková

Domácí vs. lékařské porody

V pondělí 12.3.2018 jsme se v rámci vývojové psychologie v předmětu OSZ, za přispění paní učitelky Mgr. Michaely Šédové, zúčastnili přednášky na téma „Domácí vs. lékařské porody“, kterou si pro nás připravil MUDr. Jaromír Matoušek.

Beseda se Zdeňkem Velíškem

08.03.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Anna Velát

Beseda se Zdeňkem Velíškem

Jak probíhá integrace a imigrace uprchlíků v Evropě a kde hledat řešení či odpovědi k této záležitosti? Co všechno se může udát během cest do zahraničí reportéra, překladatele a spisovatele v jedné osobě? To jsme se, během středečního odpoledne, společně se studenty GTM dozvěděli v přednášce pana Velíška.

Dějepisná olympiáda v „osmičkovém roce.“

23.01.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Dějepisná olympiáda v „osmičkovém roce.“

Letos snad ani nemohlo být jiné téma. Dějepisná olympiáda se věnuje stoletému výročí vzniku první republiky. Po celkem klidném školním kole, kterého se účastnili, jak dobrovolníci, tak i někteří obětní beránci, kteří neochotně podlehli mému vytrvalému nátlaku (podle toho pak také dopadly jejich výsledky:-)), došlo k přípravě na kolo obvodní.

CSP v kvartě B

23.01.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

CSP v kvartě B

Besedy s ochotnými rodiči v rámci předmětu Člověk a svět práce úspěšně pokračují. Tentokrát v kvartě B, kde jsme v poslední době měli několik skvělých rodičů, kteří nám věnovali svůj čas a přiblížili dětem, v čem spočívá podstata jejich práce.

Novoroční divadelní bilancování

11.01.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Novoroční divadelní bilancování

Na sklonku každého kalendářního roku většina z nás bilancuje. Dáváme si předsevzetí, v čem se vylepšíme, jaké mezery v našich nedostatcích vyplníme a jakých zlozvyků se zbavíme.

Mluvící hlavy

09.01.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Mluvící hlavy

Mluvící hlavy FF UK jsou projektem, v němž pedagogové Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hovoří o literárních dílech, myšlenkových směrech a pojmech z předmětu základy společenských věd, které se nejčastěji objevují v okruzích maturitních otázek.

Podnikat nebo se nechat zaměstnat?

11.12.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Podnikat nebo se nechat zaměstnat?

Studenti volitelného předmětu ekonomie v němčině se na hodinách seznámili se základy podnikání a trhem práce a zaměstnáním.

Open GTM 2017

30.11.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Kryštof Dvořák

Open GTM 2017

28. listopadu se uskutečnilo první otevřené mistrovství GTM ve skládání Rubikovy kostky – GTM open, ve kterém se utkalo devět speedcuberů. Všechny kostky byly zamíchány podle osvědčených algoritmů a turnaj mohl být v 15:00 zahájen.

Den otevřených dveří

22.11.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: David Štok

Den otevřených dveří

Vážení uchazeči, milí rodiče, jako každý rok i letos pořádáme den otevřených dveří. 2. prosince se otevřou dveře školy všem zájemcům i jejich rodičům. Již studující žáci tu budou prezentovat své projekty za předešlý týden. Je to skvělá příležitost přesvědčit se na vlastní oči o tom, že jsme otevřeni i novým způsobům učení.