Týden vědy

10.11.2014 | Kategorie: exkurze   |   Autor: Hana Vaculná

Týden vědy

V rámci Týdne vědy a techniky se ve čtvrtek 6.11.2014 účastnila kvarta a kvinta exkurze v Ústavu termomechaniky .

Svačinové dny na GTM

05.11.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Svačinové dny na GTM

Ve středu 5.11. proběhl již tradiční svačinový den na GTM, tentokrát pod patronátem sekundy. Třída prodejem doma vyrobených svačin finančně přispěla na Joslin, kterou jsme si jako škola adoptovali na dálku. Všem se nám sliny sbíhaly a po dobrotách se jen zaprášilo:-)

Literární soutěž "Cítit se jiný"

05.11.2014 | Kategorie: Soutěže   |   Autor: Michaela Šédová

Literární soutěž "Cítit se jiný"

Žáci ze sekundy se zúčastnili literární soutěže, kterou vyhlásila Švédská ambasáda. Inspirováni příběhem hlavní postavy z knížky Katici, ty to zvládneš, napsali povídku s názvem Cítit se jiný.

Modrý den

21.10.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Modrý den

Ve středu 22. 10. 2014 proběhl na Gymnáziu Thomase Manna Modrý den. Barevné dny navazují na dlouholetou tradici, i když v posledních letech jsme tuto tradici trochu zanedbávali. :-)

Exkurze do poslanecké sněmovny

15.10.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Erika Studená

Exkurze do poslanecké sněmovny

Dne 16.10. se uskutečnila exkurze do Poslanecké sněmovny ČR. Zúčastnilo se 25 studentů ze sexty a septimy, zopakovali si fungování zákonodárného systému a dozvěděli se mnohé z historie budov, kde PS ČR sídlí, a také některé zajímavosti ze zákulisního života poslanců.

Exkurze na vojenské letiště Kbely

07.10.2014 | Kategorie: exkurze   |   Autor: Michaela Dvořáková

Exkurze na vojenské letiště Kbely

V úterý 7. 10. navštívila sexta vojenské letiště Kbely. Studenti se seznámili s historií letiště, využili možnost sednout si do pilotní kabiny, zjistili užitečnost dravců na letišti a důkladně prozkoumali vybavení hasičského sboru.