Školou chodil Mikuláš

05.12.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Školou chodil Mikuláš

Jako každý rok i letos školou chodil Mikuláš a měl s sebou spoustu andělů a čertů. Hodné děti odměnil, zlobidla odnesl do Pekla.

Zelený den

28.11.2014 | Kategorie: barevné dny   |   Autor: Michaela Dvořáková

Zelený den

Dnes 28. 11. 2014 proběhl na Gymnáziu Thomase Manna další barevný den - tentokrát ZELENÝ. Barevné dny navazují na dlouholetou tradici, i když v posledních letech jsme tuto tradici trochu zanedbávali. :-)

Návštěva knihovny IA + IB

26.11.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tomáš Tlapa

Návštěva knihovny IA + IB

V úterý 25. 11. 2014 navštívila třída prima A a prima B jednu ze 41 poboček Městské knihovny v Praze, konkrétně knihovnu na Proseku, která leží poblíž Gymnázia Thomase Manna.

Den otevřených dveří a prezentace projektů

22.11.2014 | Kategorie: Projekty   |   Autor: Michaela Dvořáková

Den otevřených dveří a prezentace projektů

Projektový týden vyvrcholil v sobotu 22. 11. 2014 dnem otevřených dveří. Na návštěvníky čekalo 13 projektů, jeden zajímavější než druhý. Zájemci mohli s nostalgií zavzpomínat na dobu před 25 lety.

Projektový týden na GTM

21.11.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Projektový týden na GTM

Stalo se již tradicí, že se studenti našeho gymnázia zapojují do práce na projektech. V týdnu od 18. do 21.listopadu výuka neprobíhá podle běžného rozvrhu, ale každý student se přihlásil do skupiny, která ho svým tématem zaujala. Jednotlivé skupiny umožňují získávat dovednosti a informace v oblastech, o které se student zajímá, chce si prohloubit povědomí o vybrané problematice.

Projektový týden

18.11.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Projektový týden

Projektový týden je v plném proudu.

Finanční gramotnost

14.11.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Finanční gramotnost

Ve dnech 11. a 12. listopadu se Mgr. Smolková a Mgr. Vaculná účastnily školení na téma „Dnešní finanční svět – finanční svoboda“.

12.11.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

Zveme Vás na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, kterým završíme náš projektový týden.

Týden vědy

10.11.2014 | Kategorie: exkurze   |   Autor: Hana Vaculná

Týden vědy

V rámci Týdne vědy a techniky se ve čtvrtek 6.11.2014 účastnila kvarta a kvinta exkurze v Ústavu termomechaniky .

Svačinové dny na GTM

05.11.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Svačinové dny na GTM

Ve středu 5.11. proběhl již tradiční svačinový den na GTM, tentokrát pod patronátem sekundy. Třída prodejem doma vyrobených svačin finančně přispěla na Joslin, kterou jsme si jako škola adoptovali na dálku. Všem se nám sliny sbíhaly a po dobrotách se jen zaprášilo:-)