Hovory o historii na GTM II

25.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Hovory o historii na GTM II

Události v Babicích jsou nám zase jasnější. Pravidelné Hovory o historii nám otevřely nové obzory. Žádný zemanovský Vrah se skrývá v polích, drama úplně jiného charakteru. Přednášející pan Kolouch nás vtáhl do děje přímo detektivního, v podstatě dodnes zahaleného určitým tajemstvím a záhadami.

Hory 2015

24.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Hory 2015

V Praze už je úplné jaro, ale sportu chtiví studenti GTM si užívají na horách. Sněhu spousta, sjezdovky poloprázdné, jen jim budeme muset poslat trochu sluníčka.

Ve zdravém těle zdravý duch

24.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Ve zdravém těle zdravý duch

Projektový týden je v plném proudu. Celý tento týden se v rámci projektu Ve zdravém těle zdravý duch snažíme rozpitvat zdraví z mnoha úhlů pohledu i našich školních předmětů. Tedy napříč všemi ročníky společně sportujeme, besedujeme, vaříme, ba i v historii pátráme po tom, zda stravování našich předků bylo zdravější než to naše současné. Projektového týdne se účastní i žáci německých gymnázií Willibald-Gluck a König-Wilhelm v rámci výměnných pobytů podpořených Fondem budoucnosti.

Úspěšný vstup do JDI 2015

16.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Špaček

Úspěšný vstup do JDI 2015

V pondělí 16. března začala nejen pro naše žáky nová sezóna debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert international (JDI), a pro naše dvě studentky to byl začátek více než povedený.

Hodina OSZ v kvintě

13.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Nela Čížková

Hodina OSZ v kvintě

Na pověrčivě nešťastný pátek 13. 3. měla kvinta tradičně podle rozvrhu druhou hodinu OSZ. Méně tradiční byl však její průběh, neboť byl přítomen neobvyklý host. Jako "živá učební pomůcka" se přišel představit pětiměsíční kojenec Sebastian a ukázal, jak se vyvíjí, žije, co umí a neumí, jeho ultrazvukové fotografie, momentální pokroky atd. Protože ono učit se z obrázků zkrátka to pravé ořechové....

Odpoledne s absolventy GTM

13.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Klemová

Odpoledne s absolventy GTM

Ruku na srdce, kdo z nás studentů má jasnou představu o své budoucnosti? Při otázkách týkajících se ohledně výběru vysoké školy nejistě krčíme rameny a většina z nás hlásá: „Hlavně nic s chemií, biologií nebo matikou“. Nejen maturanti prosí o radu, u koho se dá, a tak iniciovali učitelé vyšších ročníků setkání, které zatím nemá v historii našeho gymnázia obdoby.

Žlutý den

27.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Žlutý den

Některé třídy sladily oblečení s barvou stěn, některým třídám prý žlutá vůbec nesluší. Po chodbách budovy A se dnes hemžila žlutá kuřátka. Barevné dny si prostě užíváme.

Burza na GTM

26.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Burza na GTM

Dnes si studenti GTM vyzkoušeli profesi prodavačů. Na GTM se konala burza. V nabídce se našlo ledacos: knihy, originální CD a DVD, šperky, hodinky, oblečení, hlavolamy, hračky, kosmetika, ale i německé slovníky. Výběr byl opravdu veliký. Každá třída mohla mít svůj prodejní pult a výdělek šel do třídních fondů. Pro velký úspěch burzu zopakujeme na podzim, můžete se těšit.

Maturitní ples 21.2.2015

21.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Šimon Jůza

Maturitní ples 21.2.2015

Akce pro mě začala tím, že mě rodiče dovezli k hotelu Belveder, kde se náš ples konal. Viděl jsem, jak přicházejí lidé, které skoro nepoznávám. Kouknul jsem jim do tváře a vidím své spolužáky. V šatech a oblecích jsem některé ani nepoznal, protože vypadali úplně jinak, než je znám ze školy.

Masopust 2015

17.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Masopust 2015

Dnes vyvrcholil náš únorový masopustní projekt opravdivým nefalšovaným karnevalovým veselím. Školu jsme již od minulého týdne měli vyzdobenou krásnými plakáty, které děti vytvořily v rámci projektu. Svou výtvarnou tvorbou mnozí naši studenti dokázali, že v nich dřímá opravdový umělecký talent.