Diskuzní setkání s Jaromírem Štětinou

16.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Diskuzní setkání s Jaromírem Štětinou

Záběry otevírající oči, záběry, které natočil sám pan Štětina o masakru v Čečensku. Separatismus, válka nebo role EU z hlediska bezpečnosti i pro naši republiku. To byla témata diskusního setkání s již třetím europoslancem na našem gymnáziu.

Historická rekonstrukce Říjnové revoluce

11.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Eva Daniela Rudyjová

Historická rekonstrukce Říjnové revoluce

Dne 7. 11. 2018 proběhla na GTM v rámci dějepisu a jeho hlubšího poznání historická recese Říjnové revoluce, které se z vlastní iniciativy zhostili studenti sexty – Vojtěch Štěpánek, David Poborský, Marek Nerad a Kryštof Dvořák.

Para Plavání bez Bariér

07.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Para Plavání bez Bariér

Podpořme ojedinělý neziskový projekt, jehož součástí je jedna naše studentka, úspěšná plavkyně, účastnice paralympijských her a držitelka českých rekordů.

Oslavy první republiky

25.10.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tereza Bočanová

Oslavy první republiky

Vážení studenti, kolegové a přátelé školy, nejprve bych moc ráda na tomto místě poděkovala kolegyním Jitce Neradové a Míše Šédové za jejich nasazení při hledání zajímavých osobností pro besedování nad nejrůznějšími událostmi a tématy nejen v rámci Hovorů o historii.

Konference Landesversammlung: 1918–2018: Proměna němčiny jako menšinového jazyka v českém školství

18.10.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

12.10.2018 se sešla celá řada významných osobností v Černínském paláci, aby diskutovali o pozici německého jazyka v českém školství. Potkat tam bylo možné německého i rakouského velvyslance, významné germanisty, zástupce MŠMT (například státního tajemníka Dr. Fryče), zástupce Goethe institutu a dalších organizací věnujících se němčině. U toho samozřejmě nemohla naše škola chybět.

"Reisen veredelt den Geist und räumt mit unseren Vorurteilen auf." Hermann Hesse

02.10.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Nejstarší fungující partnerská škola na Gymnáziu Thomase Manna leží na hranici hned tří spolkových zemí: Dolního Saska, Severního Porýní-Vestfálska a Hesenska. Již 17 let navštěvujeme König-Wilhelm-Gymnasium, seznamujeme se s tamní kulturou, zvyky, rodinnými tradicemi, hledáme to, co nás spojuje nejen historicky, ale také v aktuální současnosti.

Výměnný pobyt Drážďany

27.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

Výměnný pobyt Drážďany

Projekt Drážďany realizujeme díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti od školního roku 2016/17. Jedná se projekt, který je určen pro nižší stupeň našeho gymnázia a je zaměřen na získání prvních kontaktů v sousední zemi. Gymnázium Bertolta Brechta se nachází v Drážďanech, tj. velmi blízko ČR a s velmi dobrým dopravním spojením, tudíž je svou polohou ideální pro vzájemné výměnné pobyty a projekty a případné další neformální návštěvy studentů.

Poezie na Gymnáziu Thomase Manna

21.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tomáš Tlapa

Poezie na Gymnáziu Thomase Manna

Myslíte si, že je možné propojit poezii se školní výukou? Nebo je škola spíše místem, kde se poezie zabíjí? O setkání školy s poezií jsme se pokusili ve čtvrtek 20.9.2018 formou básnického workshopu, který vedl básník a pedagog Tomáš Čada.

Terezínská půda

19.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Apolena Vojtěchová

Terezínská půda

Minulý týden jsme měli možnost setkat se s velice obdivuhodným člověkem. Byl to průvodce Terezína Lukáš Lev, jehož koníčkem je bádání po osobách, které byly uvězněny v koncentračním táboře Terezín.