Zažít město jinak

21.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

Zažít město jinak

Některé tradice je hezké dodržovat, proto se naše škola již tradičně zapojila do akce Zažít město jinak. Zkoušíme tak i jinými cestami propojit veřejnost se školním prostředím a docela se nám to daří. Centrum máme na naší základní škole, která je duší celé akce, ale i gymnázium se aktivně účastní.

Nekrolog

18.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Nekrolog

Dne 24. 6. 2015 zemřela ve věku 62 let paní doktorka Eva Marešová, která stála u zrodu Základní školy německo-českého porozumění i Gymnázia Thomase Manna. Posledních patnáct let působila v čele obou škol.

Matematická olympiáda

16.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Matematická olympiáda

V tomto týdnu jsme na GTM odstartovali 65 ročník matematické olympiády. Od primy do kvarty bylo rozdáno domácí kolo, které vyplněné odevzdejte do daného termínu paní Vaculné.

Úspěšná plavkyně z tercie

16.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Úspěšná plavkyně z tercie

Anežka Floriánková z tercie je úspěšnou plavkyní. Jsme pyšni na její umístění. Gratulujeme jí a chceme se s vámi o její ocenění podělit. Anežka se integrovala do činnosti občanského sdružení Kontakt bez Bariér, který sdružuje osoby se zdravotním postižením a vede je k aktivnímu způsobu života. Anežka je v Kontakt bB od svých pěti let, ale teprve před pár lety se pro plavání a pro celou komunitu tohoto sdružení skutečně nadchla.

Stmelovací pobyt PRIMY

14.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Stmelovací pobyt PRIMY

Stmelování primy proběhlo ve dnech 31.8. - 4.9.2015 v ozdravovně Radostín. Kromě třídní učitelky jela i výchovná poradkyně. Hlavním cílem pobytu bylo vzájemné poznávání a stmelování třídního kolektivu.

Beseda se zakladatelem organizace Trash Hero

10.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Daniela Mlejnecká

Beseda se zakladatelem organizace Trash Hero

Ve čtvrtek 10.9. přišel na besedu se studenty sexty a septimy cestovatel a zakladatel dobrovolnické organizace Trash Hero (která čistí pláže od odpadků v Indonésii a Thajsku) Jan Bareš. Kromě zeměpisného povídání o jihovýchodní Asii se studenti hlavně dozvěděli jak se ve světě neztratit, jak cestovat s minimálním rozpočtem a i jak hledat smysl života a udělat pro planetu Zemi něco přínosného.

GTM svítí

04.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

GTM svítí

V týdnu od 7.9.do 11. 9. probíhá celostátní charitativní akce Světluška, jejíž výtěžek jde na pomoc nevidomým a slabozrakým. Naši studenti již dávno prokazují sociální cítění a podobných akcí se aktivně účastní. Proto i z našeho gymnázia hned v pondělí ráno vyletí skupiny „Světlušek,“ které se pokusí přesvědčit kolemjdoucí, aby pomohli drobným příspěvkem velké věci. Jak dopadli, se dozvíme v pátek, první dobrá zpráva je, že se aktivně účastní.

Slavnostní zahájení školního roku

01.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Slavnostní zahájení školního roku

Dva měsíce zaslouženého volna utekly jako voda a dnes opět školní chodby ožily nezaměnitelným ruchem a energií. Po žhavém létě jsme se všichni vrátili do poměrně žhavých lavic, takže krom kalendáře nic nenasvědčovalo tomu, že léto je za námi a před námi deset měsíců usilovné práce. Zdá se ale, že všichni do ní mají plno energie, vrátili se odpočatí, opálení, s úsměvem na rtu

Příměstský tábor na GTM

25.08.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Příměstský tábor na GTM

Prázdniny se prudce nachýlily ke konci a škola je již na dohled. První kontakt s poprázdninovou výukou přinesl příměstský tábor na našem gymnáziu, který se konal už druhým rokem. Zatímco loni byla jeho hlavní náplní převážně němčina, letos pro velký úspěch přibyla i angličtina. Vytvořily se dvě skupiny dětí, které si zpestřily své prázdninové dny studiem jazyka. Dopoledne se zábavnou formou vyučovaly jazyky: němčina pod vedením Hany Vaculné,a Justin Price vedl anglický jazyk.

PhDr. Eva Marešová, CSc.

27.06.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

PhDr. Eva Marešová, CSc.

S lítostí oznamujeme, že odešla PhDr. Eva Marešová, která stála u zrodu ZŠNČP a Gymnázia Thomase Manna a řadu let byla jeho ředitelkou. Děkujeme za vše, co pro naše školy udělala.