Filmový festival k výročí konce války

07.05.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Filmový festival k výročí konce války

70. výročí konce války jsme si připomenuli i u nás ve škole. Jednak aktivními mezipředmětovými vztahy, kdy jsme si různě připomínali válečné příběhy, jednak i regionálními vazbami, kdy jsme si připomenuli most Barikádníků, „Heydrichovu“ zatáčku, střelnici v Kobylisích a další místa na P8, spojená s válečnými událostmi.

Písemné maturity

07.05.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Písemné maturity

Písemné maturity jsou v plném proudu. Všem maturantům držíme palce.

Zápisky z Bavorského lesa - den první

03.05.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Nácarová

Zápisky z Bavorského lesa - den první

Chtěla bych Vás tímto krátkým deníkem na pokračování pozvat na krátký výlet do malebného prostředí Bavorského lesa konkrétně do „Wildniscamp am Falkenstein“ (kempu uprostřed divočiny na úpatí Sokolí hory), kam naše Gymnázium Thomase Manna jelo tento rok již potřetí. Týdenní pobyt uprostřed nádherné přírody bez internetového připojení byl doslova „balzámem pro tělo i duši“.

Česko-německé setkání mládeže v Liberci

28.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jakub Dolejš

Česko-německé setkání mládeže v Liberci

V pátek a v sobotu 24. a 25. dubna jsme se se spolužáky z kvinty (Dan Kraus, Tomáš Thiel) účastnili dvoudenní akce v Liberci na téma nucených prací v období 2. světové války. Podívali jsme se na neznámá místa, kde kdysi bývaly pracovní tábory v České republice, Polsku a Německu.

Praktikum v Hamburku 11. 4. – 25. 4. 2015 aneb sexta šla do práce

26.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Klemová

Praktikum v Hamburku 11. 4. – 25. 4. 2015 aneb sexta šla do práce

Dva týdny utekly jako voda v Labi protékajícím Hamburkem. Měsíce předem jsme se my, 15 žákyní a žáků ze sexty, těšili na dva dubnové týdny výměnného pobytu spojeného s praxí. Přestože jsme k naší nesmírné radosti nechodili do školy, neznamená to, že jsme se ničemu novému nenaučili a jen si užívali. Praktikum nám během deseti pracovních dní umožnilo nakouknout mnohem dále, než nám kdy školní lavice dovolí.

Noc filmožroutů

25.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Noc filmožroutů

Po krásně strávené filipojakubské noci následovala již tradiční Noc filmožroutů. Orientovat se v záplavě filmové produkce není snadné, sladit výběr s momentální náladou a věkovou rozdílností je náročné.

Čarodějnice 2015

24.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Čarodějnice 2015

Letošní pálení čarodějnic provázelo krásné počasí, a tak děti a jejich rodiče mohli prožít příjemné odpoledne a podvečer při čarodějnických soutěžích. Samozřejmostí byla bohatá tombola a soutěž o nejhezčí masku.

Přeshraniční prevence

21.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Přeshraniční prevence

Ve dnech 13. a 14. dubna proběhl u nás „veletrh“ protidrogových aktivit v rámci našeho dlouhodobého projektu Přeshraniční protidrogové prevence, na kterém naše gymnázium spolupracuje s gymnáziem Marienberg STŠ Most.