Sbírka brýlí

31.08.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Sbírka brýlí

Gymnázium Thomase Manna v loňském roce vyhlásilo sbírku nepoškozených dioptrických a slunečních brýlí. Děkujeme všem, kteří brýle přinesli. K poděkování se připojilo i Refrakční centrum Praha:

Cena Thomase Manna

24.06.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Cena Thomase Manna

Aneb jak vést děti k altruismu, vstřícnosti a samozřejmosti pomáhat. Pravda, není to v dnešní době úplně běžné a snadné už vůbec ne. Navíc, ve školách nebývá zvykem (bohužel) podobné věci akcentovat. Ani ŠVP je nevyžaduje. :-)

Dějepisné ohlédnutí

21.06.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Dějepisné ohlédnutí

Ještě před koncem školního roku bychom rádi připomenuli, že naši studenti se aktivně účastní (krom jiného) i respektované mezinárodní dějepisné soutěže, kterou pořádá Gymnázium Cheb. Jde o soutěž prestižní a samozřejmě náročnou, ve které se naši studenti neztratili, což nás velice těší.

Prodavač nebo herec? Řeholník!

07.06.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Prodavač nebo herec? Řeholník!

Taky jste si už někdy položili otázku, co vlastně táhne lidi k životu v řeholním řádu? Jaké je to strávit celý život v klausuře? Kolik měsíčně vydělává kněz?

KONTO BARIÉRY

03.06.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

KONTO BARIÉRY

Jak jsme během sledování vysílání ČT zjistili, Anežka Floriánková z tercie je jedna z těch, které vystupují ve spotu pro KONTO BARIÉRY.

Den dětí jinak

01.06.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Den dětí jinak

Ctíme na našem gymnáziu tradice a významné dny si připomínáme. Den dětí není výjimkou. Děti dostaly drobné pozornosti, které jim měly zpestřit jejich sváteční den. Ve výuce jsme pak připomněly, hlavní účel tohoto svátku: upozornit na dětská práva ve světě, na to, všude děti nemají takové štěstí, že mohou prožít klidné a bezstarostné dětství.

Anežka Floriánková z tercie na Mistrovství Evropy

16.05.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Anežka Floriánková z tercie na Mistrovství Evropy

V termínu 1.-7.5.2016 se Anežka Floriánková z tercie zúčastnila Mistrovství Evropy ve Funchal – Madeira (Portugalsko). ME bylo posledním velkým mítinkem před paralympijskými hrami v Rio de Janeiru a zároveň poslední šancí splnit kvalifikační limity. Letos se ME netradičně konalo jako závod "open", tedy startovní pole bylo rozšířeno o výpravy z celého světa. Anežka měla tedy výbornou příležitost poměřit své síly s kompletní světovou špičkou.

Za poznáním do Bavorského lesa

05.05.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Nácarová

Za poznáním do Bavorského lesa

Je pondělí, 25. 4. 2016, a my se úderem půl deváté vydáváme společně s naší tercií jako již poněkolikáté na dobrodružství do Bavorského lesa. Proč právě tam? Wildniscamp, tedy v překladu kemp v divočině, leží na bavorské straně kousek za českými hranicemi a nabízí svým návštěvníkům možnost zažít panensky čistou přírodu. Propojení aspektu poznávání přírody a lesa společně s německým jazykovým konceptem v reálné praxi představuje vítané obohacení naší gymnaziální výuky.

Den s Kafkou

29.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Maxim Hof

Den s Kafkou

Do Prahy se většinou jezdí turisté dívat na památky nebo zde ochutnávají tradiční české delikatesy. Čirou náhodou jsme dostali příležitost se na den stát průvodci našich německých sousedů z Drážďan.

Bylo temno opravdu tak temné?

28.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Bylo temno opravdu tak temné?

V rámci našich pravidelných Hovorů s historií ve středu 27. 4. 2016 na naše gymnázium zavítal pan profesor Jaroslav Čechura. Téma našeho setkání bylo temné, přesněji řečeno chtěli jsme zjistit, zda temno bylo opravdu tak temné, jak si myslí čtenáři Jiráska (kterých, mimochodem, ale už není mnoho).