Masopust 2016

09.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Klemová

Masopust 2016

Po úspěšném masopustu v minulém školním roce si žáci i učitelé také tento rok oblékli kostýmy a s o nic menším nadšením uspořádali masopustní karneval znovu. Pozemek školy zaplnily nejrůznější existence od andělů, Vikingů, klaunů, příslušníků armády až po vlky.

Lednové hovory o historii

31.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Lednové hovory o historii

V rámci našich pravidelných setkávání nad zajímavými historickými tématy jsme se tentokrát potkali s osobou vskutku kontroverzní, s italským diktátorem Mussolinim. Pan doktor Helan provedl pozorné publikum celým životem nechvalně známého Itala, tudíž jsme mohli se zatajeným dechem sledovat jeho životní názorové veletoče.

Divadelní představení Klára 3847

28.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Julie-Karolína Čapková

Divadelní představení Klára 3847

V pondělí jsme měli možnost zhlédnout divadelní představení : Klára 3847 - Příliš mnoho hvězd. Dopředu jsme již podle názvu tušili, že to bude představení o období holokaustu během druhé světové války, ale netušili jsme, že se bude jednat o hru, která pojednává o skutečné osobě - tedy Kláře Brodyové - a jejím nikterak neupraveném osudu v koncentračním táboře Osvětim.

Svačinové středy

27.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Svačinové středy

Svačinové středy jsou již několik let tradicí na naší škole. Položila jsem si otázku, co vše se děti vlastně naučí!?

Úspěšná dějepisná olympiáda

21.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Úspěšná dějepisná olympiáda

Ve středu 20. Ledna 2016 proběhlo obvodní (okresní) kolo dějepisné olympiády. Její 45 ročník je věnován Lucemburkům, tedy se „veze“ na vlně oslav 700 let výročí od narození Karla IV. Po velmi úspěšném školním kole, kde mnoho studentů dosáhlo takřka stoprocentní úspěšnosti, se konalo kolo obvodní, kde se sešli studenti z celé Prahy 8.

Kvarta v DOX

21.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Kristýna Šormová

Kvarta v DOX

V pondělí 18. 1. 2016 jsme se studenty kvarty v rámci Výtvarné výchovy. vyrazili na výstavu: "Skvělý nový svět" do Doxu v pražských Holešovicích. Výstava se nesla v duchu kritiky společenské kontroly, konzumu a médií. Stěžejní myšlenka celého projektu vzešla ze slavných dystopických vizích budoucnosti, jak je popsali ve svých románech: Aldous Huxley, George Orwell a Ray Bradbury.

Ústní část DSD II: splněno

14.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Špaček

Ústní část DSD II: splněno

Srdečně gratulujeme všem žákům oktávy k úspěšnému složení ústní část zkoušky DSD II!! Od drezůry koní a vegetariánských školních jídelen přes transatlantickou obchodní zónu až k budoucnosti německých žen nás ve svých prezentacích provázeli letošní oktaváni, kteří 13. a 14. ledna skládali ústní část německé jazykové zkoušky DSD II.

Tříkrálové koledování

06.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Tříkrálové koledování

Příchodem tří králů pomyslně končí doba vánoční. Letos se ovšem právě v tyto dny začala česká krajina měnit na poetickou ladovskou, kterou známe z tradičních pohlednic. Jsme rádi, že jsme si atmosféru Vánoc mohli vychutnat poslechem koled a skladeb v kostele Českobratrské církve evangelické Martin ve zdi na Starém Městě.

Olympiáda z českého jazyka 2015

16.12.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Olympiáda z českého jazyka 2015

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili školního kola olympiády z českého jazyka. GRATULUJEME postupujícím do obvodního kola a budeme jim držet palce. :-)