Matematická olympiáda 2016 - obvodní kolo

06.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Matematická olympiáda 2016 - obvodní kolo

V úterý 5.4. proběhlo obvodní kolo matematické olympiády. Studenti řešili 3 úlohy a mohli získat až 18 bodů. Úspěšným řešitelem byl každý s minimálním počtem 9 bodů.

Exprimátor na našem gymnáziu

03.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Exprimátor na našem gymnáziu

Ve středu 30. března měli všichni zájemci o politiku a činnost pražského magistrátu možnost setkat se s bývalým primátorem hlavního města Prahy Tomáše Hudečkem. Pozvání přijal v rámci tradičních Hovorů o historii, ale o historii tady tentokrát moc nešlo.

Pythagoriáda 2016

01.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Pythagoriáda 2016

Dne 31. 3. 2016 proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro 6.–8. ročník. Soutěžilo celkem 22 žáků z toho 5 z primy, 16 ze sekundy a jeden z tercie. Maximum bodů bylo 15.

Austauschfahrt Prag 13.03.-19.03.2016

22.03.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Angela Maier

Austauschfahrt Prag 13.03.-19.03.2016

der gemeinsamen Busfahrt nach Theresienstadt wurde uns anhand einer Karte die ehemalige Funktion und der Aufbau der Stadt erklärt. Zum besseren Verständnis der Lage und der damaligen Situation absolvierten wir eine Museumsführung. Die ganze Zeit über wurden wir von einem Tourguide begleitet und haben durch ihn zusätzliche Informationen erhalten.

JDI 2016 odstartováno

17.03.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Špaček

JDI 2016 odstartováno

V úterý 15. března vstoupily dvě studentky našeho gymnázia do letošního ročníku mezinárodní debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert international (JDI). Nela Čížková i Anna Bulakova prokázaly, že jsou schopny aktivně a úspěšně přispět k povedenému průběhu debaty.

Prima v galerii

03.03.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Prima v galerii

Učíme děti vnímat umění. Snažíme se je brát do galerií a na výstavy co nejčastěji. A když jsou nápomocni i rodiče, jako paní Markéta Čejková, která nám nabídla skvělý lektorský výklad, je návštěva galerie dokonalý výchovně vzdělávací zážitek.

Sexta diskutuje o OSN

01.03.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Sexta diskutuje o OSN

Sexta v hodině Občanského a společenskovědního základu diskutovala s JUDr. Renatou Klečkovou, která se několikrát účastnila jednání Valného shromážděni Organizace spojených národů. Dozvěděli jsme se historii vzniku OSN a dostali odpovědi týkající se struktury a náplně samotné OSN.

Kubistický seminář

29.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Kubistický seminář

Výtvarné semináře v terénu jsou vždycky zajímavější než ve třídě. Proto často vyrážíme na zajímavé výstavy a Český kubismus v domě U Černé matky boží zajímavý bezesporu je.

Ekonomický seminář - daně a jak na ně

25.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Ekonomický seminář - daně a jak na ně

Se studenty volitelného ekonomického semináře (septima) jsme dokončili kapitolu daní. Vyplnili jsme cvičné daňové přiznání pro daně z příjmů a mluvili o rozdílech mezi podnikatelem a zaměstnancem.

Dějepis v kvartě

24.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Dějepis v kvartě

Kostel Cyrila a Metoděje v Resslově ulici je důležitým místem pro naše dějiny. 18. června 1942 tady dopadli statečné parašutisty, kteří se zde po atentátu na Heydricha ukrývali.