KONTO BARIÉRY

03.06.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

KONTO BARIÉRY

Jak jsme během sledování vysílání ČT zjistili, Anežka Floriánková z tercie je jedna z těch, které vystupují ve spotu pro KONTO BARIÉRY.

Den dětí jinak

01.06.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Den dětí jinak

Ctíme na našem gymnáziu tradice a významné dny si připomínáme. Den dětí není výjimkou. Děti dostaly drobné pozornosti, které jim měly zpestřit jejich sváteční den. Ve výuce jsme pak připomněly, hlavní účel tohoto svátku: upozornit na dětská práva ve světě, na to, všude děti nemají takové štěstí, že mohou prožít klidné a bezstarostné dětství.

Anežka Floriánková z tercie na Mistrovství Evropy

16.05.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Anežka Floriánková z tercie na Mistrovství Evropy

V termínu 1.-7.5.2016 se Anežka Floriánková z tercie zúčastnila Mistrovství Evropy ve Funchal – Madeira (Portugalsko). ME bylo posledním velkým mítinkem před paralympijskými hrami v Rio de Janeiru a zároveň poslední šancí splnit kvalifikační limity. Letos se ME netradičně konalo jako závod "open", tedy startovní pole bylo rozšířeno o výpravy z celého světa. Anežka měla tedy výbornou příležitost poměřit své síly s kompletní světovou špičkou.

Za poznáním do Bavorského lesa

05.05.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Nácarová

Za poznáním do Bavorského lesa

Je pondělí, 25. 4. 2016, a my se úderem půl deváté vydáváme společně s naší tercií jako již poněkolikáté na dobrodružství do Bavorského lesa. Proč právě tam? Wildniscamp, tedy v překladu kemp v divočině, leží na bavorské straně kousek za českými hranicemi a nabízí svým návštěvníkům možnost zažít panensky čistou přírodu. Propojení aspektu poznávání přírody a lesa společně s německým jazykovým konceptem v reálné praxi představuje vítané obohacení naší gymnaziální výuky.

Den s Kafkou

29.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Maxim Hof

Den s Kafkou

Do Prahy se většinou jezdí turisté dívat na památky nebo zde ochutnávají tradiční české delikatesy. Čirou náhodou jsme dostali příležitost se na den stát průvodci našich německých sousedů z Drážďan.

Bylo temno opravdu tak temné?

28.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Bylo temno opravdu tak temné?

V rámci našich pravidelných Hovorů s historií ve středu 27. 4. 2016 na naše gymnázium zavítal pan profesor Jaroslav Čechura. Téma našeho setkání bylo temné, přesněji řečeno chtěli jsme zjistit, zda temno bylo opravdu tak temné, jak si myslí čtenáři Jiráska (kterých, mimochodem, ale už není mnoho).

Jsem lepší než Švejk 2016

26.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Jsem lepší než Švejk 2016

Letošní, již patnácté divadelní přehlídky studentských divadelních souborů se zúčastnila naše prima s autorskou hrou Lítačka. Konkrétní herci byli: Josefina Čejková, Magdalena Mudrová, Viktor Helmich, Martin Šmolík a Jakub Troníček.

Petr Rychlý na našem gymnáziu

21.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Petr Rychlý na našem gymnáziu

Ve středu odpoledne jsme se na našem gymnáziu potkali s panem Petrem Rychlým. Besedu s ním nám zařídila paní Novotná, které také tímto velmi děkujeme. Beseda proběhla v rámci našeho předmětu Člověk a svět práce, kde představujeme dětem zajímavé profese. Pan Rychlý nám přišel přiblížit hereckou práci. Vysvětlil dětem, co všechno je třeba ke splnění svého snu udělat. Popsal svoji cestu k divadlu a objasnil, co všechno jeho práce obnáší.

Tercie v Sovových mlýnech

21.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Tercie v Sovových mlýnech

V pondělí tercie navštívila v rámci hodin výtvarné výchovy workshop v muzeu Kampa. Prošli jsme si stálou expozici věnovanou tvorbě Františka Kupky, možná nahlédli do jeho duše, ponořili se do barev, zaposlouchali do hudby, nechali tak plynout naši fantazii a dotkli se abstraktního umění.

Na pivo s Karlem Velikým 2016

12.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Na pivo s Karlem Velikým 2016

Vyrazit si Na pivo s Karlem Velikým není jen tak. Člověk se musí náležitě připravit, aby si společnost avizovaného velikána užil. Naši letošní soutěžící ale moc času na přípravu neměli. Přesto uspěli.