JDI 2016 odstartováno

17.03.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Špaček

JDI 2016 odstartováno

V úterý 15. března vstoupily dvě studentky našeho gymnázia do letošního ročníku mezinárodní debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert international (JDI). Nela Čížková i Anna Bulakova prokázaly, že jsou schopny aktivně a úspěšně přispět k povedenému průběhu debaty.

Prima v galerii

03.03.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Prima v galerii

Učíme děti vnímat umění. Snažíme se je brát do galerií a na výstavy co nejčastěji. A když jsou nápomocni i rodiče, jako paní Markéta Čejková, která nám nabídla skvělý lektorský výklad, je návštěva galerie dokonalý výchovně vzdělávací zážitek.

Sexta diskutuje o OSN

01.03.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Sexta diskutuje o OSN

Sexta v hodině Občanského a společenskovědního základu diskutovala s JUDr. Renatou Klečkovou, která se několikrát účastnila jednání Valného shromážděni Organizace spojených národů. Dozvěděli jsme se historii vzniku OSN a dostali odpovědi týkající se struktury a náplně samotné OSN.

Kubistický seminář

29.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Kubistický seminář

Výtvarné semináře v terénu jsou vždycky zajímavější než ve třídě. Proto často vyrážíme na zajímavé výstavy a Český kubismus v domě U Černé matky boží zajímavý bezesporu je.

Ekonomický seminář - daně a jak na ně

25.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Ekonomický seminář - daně a jak na ně

Se studenty volitelného ekonomického semináře (septima) jsme dokončili kapitolu daní. Vyplnili jsme cvičné daňové přiznání pro daně z příjmů a mluvili o rozdílech mezi podnikatelem a zaměstnancem.

Dějepis v kvartě

24.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Dějepis v kvartě

Kostel Cyrila a Metoděje v Resslově ulici je důležitým místem pro naše dějiny. 18. června 1942 tady dopadli statečné parašutisty, kteří se zde po atentátu na Heydricha ukrývali.

Výtvarný obor v kvintě

16.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Výtvarný obor v kvintě

Seminář výtvarného umění, který tvoří studenti sexty a kvinty, se v úterý 16. 2. vydal do Musea Kampa, známějšího pod označením Sovovy mlýny, na výstavu věnovanou kontroverzní umělkyni dvacátého století Marii Čermínové, zvané Toyen. Na výstavu jsme se pečlivě připravovali a dorazili vybaveni informacemi jako o surrealismu, tak o autorce samotné. A nechyběly ani vědomosti o budově muzea a hlavně mecenášce umění Medě Mládkové. Výstava byla navíc „dárek“ paní Medě, která Toyen osobně znala, k jejím 96. narozeninám.

Zeměpisná olympiáda - obvodní kolo

16.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Daniela Mlejnecká

Zeměpisná olympiáda - obvodní kolo

V obvodním kole zeměpisné olympiády se naši soutěžící vypořádali nejen s kontinenty, ale i s matematickými výpočty.

Víkend ve škole

13.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Víkend ve škole

Naše, tradicí již ověřené, víkendy ve škole pokračovaly tentokrát s tercií. Sešli jsme se v sobotu s cílem vymalovat třídu, zažít arteterapii, užít si bezstarostných her a také si popovídat o našich problémech.

Sekunda B v Senátu

10.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Sekunda B v Senátu

Ve středu strávila sekunda B celý den mezi našimi zákonodárci. Díky laskavé nabídce a velkorysé pomoci paní ing. Andrey Jůzové děti zažily den plný poznání. Hlavním dopoledním bodem byla diskuse s předsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR senátorem Janem Hajdou, která proběhla v Záháňském salonku Valdštejnského paláce.