AntiFetFest

15.06.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

AntiFetFest

Antifetfest je studentský filmový festival. Studenti sami točí filmy s protidrogovou tematikou. Vše pod záštitou MHMP. Letos jsme dali dohromady dva týmy, mladší, kde základ tvořila tercie a starší ze septimy.

Jugend debattiert international 2017

09.06.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Theresa Stryncl

Jugend debattiert international 2017

Dne 7. 6. proběhlo v Goethe Institutu semifinále v soutěži Jugend debattiert international a následovně 8. 6. finále v Národním muzeu hudby na Praze 1. Naší reprezentantkou pro tento rok byla studentka sexty Andrea Meyerová.

CSP finišuje

06.06.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

CSP finišuje

Program našeho školního předmětu CSP, kdy jsme se celý rok díky odvážným rodičům seznamovali s realitou pracovního trhu, finišuje.

Obvodní kolo Pythagoriády

24.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Obvodní kolo Pythagoriády

16. května se konalo obvodní kolo Pythagoriády. Skvělého výsledku dosáhli dva naši studenti z primy Oliver Novotný a Kristián Hloušek. Z možných 15ti bodů získali v časovém limitu 60 minut 10 bodů a tím získali 6. místo. Gratulujeme!

Literární workshop v PLD

15.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Linda Soukupová

Literární workshop v PLD

Významnou část středečního dopoledne 10. 5. strávila septima a němečtí studenti v Pražském literárním domě, kde pro nás byl připraven zajímavý workshop, jehož tématem byli němečtí spisovatelé žijící na přelomu 19. a 20. století v Praze.

Beseda o religiích, sektách a kultech

15.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Anna Velát

Beseda o religiích, sektách a kultech

Dne 10.května nás navštívil pan docent Zdeněk Vojtíšek zabývající se religionistikou, náboženskými hnutí a sektami. Je zároveň vedoucím Katedry religionistiky na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy a docentem na katedře religionistiky Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Po stopách Franze Kafky a pražské německé literatury

10.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Karolína Bendová

Po stopách Franze Kafky a pražské německé literatury

3. a 4. května 2017 pokračoval společný literární projekt naší septimy a žáků drážďanského Gymnázia B. Brechta. Tématem této pražské části byla pražská německá literatura, zejména pak osobnost Franze Kafky.

Další statečné maminky

03.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Další statečné maminky

S trochou nadsázky zde hovořím jen o statečnosti – možná se skrytým podtextem získat ve finále sedm statečných :-), ale podstata je o také v ochotě, toleranci a časové investici. Tudíž jde o celý balíček souvislostí, které nakonec vedou k tomu, že onen rodič je ochoten vystoupit před dětmi a seznámit je s realitou své vlastní profese.

Beseda s Dominikem Ferim

02.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Karel

Beseda s Dominikem Ferim

"Vše souvisí se vším," mohli si myslet studenti kvinty, sexty a oktávy, když po dvou hodinách opouštěli prostory mediálního centra. Příčinou byla velmi zajímavá a zábavná beseda s Dominikem Ferim, která se uskutečnila 25.4. od 10:00 v prostorách našeho gymnázia.