Články

Konference Landesversammlung: 1918–2018: Proměna němčiny jako menšinového jazyka v českém školství

18.10.2018 | Kategorie: Škola

12.10.2018 se sešla celá řada významných osobností v Černínském paláci, aby diskutovali o pozici německého jazyka v českém školství. Potkat tam bylo možné německého i rakouského velvyslance, významné germanisty, zástupce MŠMT (například státního tajemníka Dr. Fryče), zástupce Goethe institutu a dalších organizací věnujících se němčině. U toho samozřejmě nemohla naše škola chybět.

"Reisen veredelt den Geist und räumt mit unseren Vorurteilen auf." Hermann Hesse

02.10.2018 | Kategorie: Škola

Nejstarší fungující partnerská škola na Gymnáziu Thomase Manna leží na hranici hned tří spolkových zemí: Dolního Saska, Severního Porýní-Vestfálska a Hesenska. Již 17 let navštěvujeme König-Wilhelm-Gymnasium, seznamujeme se s tamní kulturou, zvyky, rodinnými tradicemi, hledáme to, co nás spojuje nejen historicky, ale také v aktuální současnosti.

Výměnný pobyt Drážďany

27.09.2018 | Kategorie: Škola

Projekt Drážďany realizujeme díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti od školního roku 2016/17. Jedná se projekt, který je určen pro nižší stupeň našeho gymnázia a je zaměřen na získání prvních kontaktů v sousední zemi. Gymnázium Bertolta Brechta se nachází v Drážďanech, tj. velmi blízko ČR a s velmi dobrým dopravním spojením, tudíž je svou polohou ideální pro vzájemné výměnné pobyty a projekty a případné další neformální návštěvy studentů.

Odpočet

Do PODZIMNÍCH PRÁZDNIN zbývá.....

• 2018 16.10.

Přípravné kurzy

Na přípravných kurzem matematika - český jazyk se uvolnilo jedno místo. V případě zájmu pište na dvorakova@gtmskola.cz.

• 2018 13.9.

Přípravné kurzy

Přípravné kurzy jsou plně obsazené, přihlašování je tedy zastaveno. Začínáme ve čtvrtek 11.10. ve 14:30 v budově GTM. Podrobnosti najdete ZDE.

• 2018 3.9.

Prima - seznamovací kurz

Prima dorazila v pořádku na seznamovací kurz.

Partnerské školy:

k_logo.png header_kwg01.jpg WBG.pngPFF logo.pngBBG.png